COVID-19 İLE MÜCADELE VE DAYANIKLILIK MALİ DESTEK PROGRAMI
PROGRAM KÜNYESİ

PROGRAMIN ADI

COVID-19 İLE MÜCADELE VE DAYANIKLILIK PROGRAMI

PROGRAM REFERANS NO

Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar İçin

TRA1/20/COVID-KAMU

Kar Amacı Güden Kuruluşlar (İşletmeler) İçin

TRA1/20/COVID-ISLT

PROGRAMIN GENEL HEDEFİ

COVID-19 salgını ile mücadeleye katkı sağlayan ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik acil çözüm sunan projelerin desteklenmesi

PROGRAMIN ÖNCELİKLERİ

Öncelik 1: Virüsün yayılımının önlenmesi ve kontrol altına alınması

Öncelik 2: Halk sağlığı için acil hazırlık ve müdahale çalışmaları

Öncelik 3: Salgının ülke ve bölge ekonomisine negatif etkilerinin azaltılmasına yönelik yenilikçi uygulamalar geliştirilmesi

PROGRAMIN TOPLAM BÜTÇESİ

6.000.000 TL

ASGARİ/AZAMİ DESTEK MİKTARLARI

Asgari Tutar

50.000 TL

Azami Tutar

500.000 TL

ASGARİ VE AZAMİ DESTEK ORANLARI

Kar Amacı Gütmeyen Kurum/Kuruluşlar

Asgari Destek Oranı

% 20

Azami Destek Oranı

% 100

Kar Amacı Güden Kuruluşlar (İşletmeler)

Asgari Destek Oranı

% 20

Azami Destek Oranı

% 75

PROJE SÜRESİ

     Asgari 1 ay, azami 3 aydır

UYGUN BAŞVURU SAHİPLERİ

·         Valilik, Kaymakamlıklar, Kamu Kurumlarının İl ve Bölge Müdürlükleri ve Başkanlıkları, Diğer Kamu Kurumlarının İlde Bulunan En Üst Birimleri

·         İlçe Sağlık Müdürlükleri

·         İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri

·         Belediyeler

·         Erzurum Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanlıkları, ESKİ

·         Kamu Kurumu Niteliğindeki Meslek Kuruluşları

·         Organize Sanayi Bölgeleri

·         Üniversiteler, Fakülteler, Enstitüler

·         Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici Şirketleri, Teknoloji Transfer Ofisi Şirketleri

·         Kar Amacı Güden İşletmeler

PROGRAM İLAN TARİHİ

31 Mart 2020

SON BAŞVURU TARİHİ VE SAATİ

30 Nisan 2020, Saat: 17.00

Covid-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Mali Destek Programına başvurmak isteyenlere yol göstermek amacıyla Ajansımız tarafından hazırlanan ve başvurulara ilişkin detaylı bilgiler içeren Başvuru Rehberi, aşağıdaki bağlantıdan temin edilebilir.

Başvuru rehberi ve ekleri için tıklayınız.

Potansiyel Başvuru Sahiplerinin; proje başvurularını Ajansın internet sitesinden erişilebilecek Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden elektronik olarak doldurmaları gerekmektedir. Sistem, yapılan başvurular için otomatik olarak bir başvuru kodu üretecek olup bu kod başvuru sürecindeki tüm işlemlerde kullanılacaktır.

Programın son başvuru tarihi 30/04/2020 olarak belirlenmiş olmakla birlikte program süresi boyunca herhangi bir günde proje başvurusu yapılabilir ve Ajansa ulaşan proje teklifleri son başvuru tarihi beklenmeden değerlendirmeye alınır. Başvuru sürecinde proje değerlendirmesine başlanılması ve başarılı projelere verilecek toplam destek miktarının programa tahsis edilen bütçeye ulaşması halinde program, başvuru süreci tamamlanmadan sonlandırılabilir. Ajans başvuru döneminde yeni başvuru almama yetkisine sahip olup bu durum Ajans internet sitesinde duyurulur.

COVİD-19 önlemleri çerçevesinde ve kişisel teması en aza indirmek amacıyla program ile ilgili bilgilendirmeler video konferans yöntemi, e-posta ve telefon ile yapılacaktır.

3 Nisan Cuma günü saat: 14.00’da “Zoom Video Konferans ve Web Konferans Servisi” kullanılarak web konferans yöntemi ile bilgilendirme yapılacaktır. Bilgilendirmeye katılacak olan kişilerin konferansa katılım için Ajansa isim, soyisim, kurum adı ve cep telefonu bilgilerini içeren bir e-posta göndermeleri gerekmektedir. Konferans katılımınız Ajansımız tarafından size gönderilen e-posta ile teyit edilecektir. Konferans katılımı teyit edilenler “zoom” platformunu da kayıt yaptırdıktan sonra, 3 Nisan Cuma günü saat: 14.00’da gerekli donanıma sahip ve internet bağlantısı olan bilgisayarları vasıtası ile konferansa katılabilecektir. Konferans katılım sayısı sınırlıdır. Talebin fazla olması durumunda bir sonraki konferans tarihi ve saati Ajans web sitesinden duyurulacaktır.

Ajans e posta adresi : pyb@kudaka.org.tr

Ajans e posta adresi : pyb@kudaka.org.tr

Ajans Telefon No : 0442 235 61 11